google.com, pub-4785914861842946, DIRECT, f08c47fec0942fa0
KARAGÜZEL ÇOCUKLUK HAYALİNİ ALMANYA
KARAGÜZEL ÇOCUKLUK HAYALİNİ ALMANYA'DA GERÇEKLEŞTİRDİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BU NE YAMAN ÇELİŞKİ
BU NE YAMAN ÇELİŞKİ
Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 12:01 Bu haber 5680 kez okundu
 
- Haberi

Tonya’da su polemiği sürüyor. Son 6 ayda neredeyse yağmur almayan ve su kaynaklarının yüzde 85 oranında azaldığı Tonya’da İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu’nun “Günü kurtarmaya çalışan yöneticiler, taşıma su ile ‘değirmen döndürmeye’ çalışıyor! Bu kadar sık su kesintisi, bu kadar kalitesiz bir hizmet uzun yıllardır ilçemizde yaşanmıyordu.” şeklindeki manidar açıklamasına AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu’ndan yanıt gecikmedi.

 

Latifoğlu’nun açıklamalarının maksatlı olduğuna vurgu yapan Köroğlu, “Yıllardır ne köylerimizde ne yaylalarımızda su sorunu yoktu. Şimdi bu sorun ortaya çıktı. Demek ki ortada bir kuraklık söz konusu. Yaylalarımızda da su kalmadı. Tonya’ya uzun süredir yağmur yağmıyor ve bu yıl mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen sıcaklıklar var. Haliyle bu da su kaynaklarını kurutuyor ve su sıkıntısı yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza sabah akşam su taşıyoruz. TİSKİ ekiplerimiz canla başla mücadele ediyor. Şu anda Tonya merkezde su sorunumuz yok ancak TİSKİ’ye abonelik kaydı olmayan mahallelerimizde su sıkıntısı yaşanıyor.” dedi.

 

AK Parti Tonya İlçe Başkanı Köroğlu, “Ben su sıkıntısı yaşadığım için yaylaya gidemiyorum. Kadıralak deresi kurudu. Fol deresinde yüzde 85 oranında su kaybı var. Aynı zamanda bu sorun köylerde de var. İYİ Parti İlçe Başkanı su bulduysa bize göstersin biz gidip alacağız. Açıklamaları hep maksatlı. Günde 170 ton Tonya’ya su taşıyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışıyor. Sağ olsun Büyükşehir Belediyemiz de araç ve ekipmanları ile bize destek oluyor. Ağreliyaz’dan çektiğimiz su ile ilçemizdeki su sıkıntısını gideriyoruz. Akşamdan suları biraz kısıyoruz ardından depoları fulleyip tekrar su akışı sağlanıyor. İlçe merkezimizde su sorunu olmuyor.” şeklinde konuştu.

 

Köroğlu sözlerini şu şekilde tamamladı: “Mevsim koşulları nedeniyle su kaynaklarının ciddi manada azalması TİSKİ’nin hizmetlerinde aksamalara yol açmıştır. Büyükşehir belediyesi ve TİSKİ yetkililerimiz vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için olağanüstü çaba sarf etmektedir. Bu durumun siyasete malzeme yapılmasını anlamakta zorlanıyorum. Belirttiğim gibi bu tarz açıklamalar maksatlı açıklamalar olup, eleştirecek bir şey bulamayan muhalefetin acizliğini göstermektedir. Latifoğlu'nun kimin değirmenine su taşıdığını anlamış değilim.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı