İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
20 Haziran 2021 - Pazar 15:15 Bu haber 1758 kez okundu
 
- Haberi

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Beşikdüzü-İskenderli-Tonya kara yolu için müjdeyi verdi. Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden CORA, toplam uzunluğu 25,8 km olan yolda mutlu sona yakın olunduğunu söyledi.

 

Dün Karayolları 10. Bölge Müdürü Emin AŞIK, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin GENÇ, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet ESMER, AK Parti Beşikdüzü İlçe Başkanı Ahmet GÖREN, AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer KÖROĞLU, yolun yüklenici firması Sarıosmanoğlu İnşaat Sahibi İsmail KELEŞ ve bölgedeki muhtarlarla kara yolunda incelemelerde bulunan Milletvekili CORA, ardından yetkililer tarafından hazırlanan sunumu inceledi.

 

Çalışmaların çok yoğun ve hummalı bir şekilde ilerlediğini ifade eden Milletvekili Salih CORA, burada çok sayıda iş makinesi ve onlarca personelle hummalı bir çalışma yaptığını söyledi.

 

CORA, “Yol çalışmaları çok yoğun bir şekilde ilerliyor. Bir yandan yol yapılırken bir yandan fore kazık, taş kırma işlemleri gerçekleştiriliyor. İlgili firma yoğun bir çalışma içerisinde. Hem İskenderli hem Tonya istikametinde şantiye kurulmuş yarma işlemleri devam ediyor. Böyle devam ederse Beşikdüzü-İskenderli-Tonya kara yolu çok kısa bir süre içerisinde hatta bu yıl içerisinde bitebilir. Mutlu son çok yakın.” dedi

 

CORA, “Bu yolun tamamlanmasının ardından bir varyant ile Vakfıkebir-İskenderli-Çayırbağı yolu birleştirilerek güzel ilçemiz ayrıca Çevre Yoluna da kavuşmuş olacaktır. Bu sayede büyük tonajlı araçlar ilçe merkezinden değil çevre yolundan geçecektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı