İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
22 Haziran 2021 - Salı 13:17 Bu haber 2825 kez okundu
 
- Haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından tarımda yaşanan kuraklık ve salgının getirdiği olumsuzlukları fırsat bilerek ortaya çıkan durumu istismar edip hububat ile et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile önlem alınacağını söyledi.

 

Üretimde devamlılığı sağlamak, tüketicilerin de kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşması açısından daha önce Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin sayısının artırılacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyat artışına karşı, “Tarımda yaşanan kuraklık sebebiyle ortaya çıkacak muhtemel sıkıntılara karşı tedbirlerimizi aldık, alıyoruz. Salgın ve kuraklık nedeniyle ortaya çıkan durumu istismar ederek hububat ile et, süt, yem fiyatlarını aşırı şekilde yükseltmeye çalışanlara da izin vermeyeceğiz, gerekli dersi vereceğiz. Toprak Mahsulleri Ofisimizi en etkin şekilde devreye sokarak uygun fiyatlı yem ham maddesi satışını temmuz ayında başlatıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

CORA, BAKAN PAKDEMİRLİ’YE İLETMİŞTİ

 

Konunun önemine ise AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora dikkat çekmişti. Halkla doğrudan temas eden, üretici ve de tüketicinin sorunlarını sahada dinleyen Milletvekili Cora, vatandaşların yem fiyatlarındaki fahiş artıştan dolayı yaşadıkları mağduriyeti geçtiğimiz haftalarda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye iletmişti. Milletvekili Cora, gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili “Son günlerde piyasada yem ve gübre fiyatlarında oluşan fahiş artışlarla ilgili tarafımıza bildirilen şikayetleri Bakanımızla görüştük. Yakın ilgisine müteşekkiriz.” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı