Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 20:05 Bu haber 2294 kez okundu
 
ANALARIN ÇIĞLIĞI, DEMOKRASİ MASKESİNİ YIRTIYOR
Yazarımız Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu yazdı...
- Haberi
ANALARIN ÇIĞLIĞI, DEMOKRASİ MASKESİNİ YIRTIYOR

Diyarbakır’da Annelerin feryadı sürüyor. HDP’ nin önündeki bekleyişleriyle herkesin payına düşecek büyük bir sorgulamanın fitilini ateşlediler. Her şeyden önce açıkça ifade etmek gerekir ki; Anaların yüreği, HDP’ ye hesap sorarken, gerçek aydın kimliği de sınav veriyor.

Bir ülkenin gerçek aydını; gerçeklerin ifadesinde ve mücadelesinde, o ülkenin en sahici, en samimi, en öncü gücüdür. Analar çığlığında acı var, sitem var, bir terör örgütünün nasıl maskelendiği, bir siyasi parti görüntüsü altında kirli ve karanlık ilişkiler ağı var. Gerçek aydının sorumluluğu; bu durumu, korkmadan, yılmadan, açıkça ifade edebilmek ve destek olup, çözüm üretmektir.

Yıllardır altını çiziyoruz. 7 Haziran seçimlerinde HDP, elde ettiği siyaset imkanını kullanmayarak, Kandil’in vesayetini sürdürmeyi yeğledi. Böylece bölge halkının PKK terör örgütünün tasallutun kurtarmadı, kurtarmak istemedi. Kürt halkının PKK’ya karşı özgürleşmesini istemedi. Çözüm sürecinin halk nezdindeki karşılığını; şiddetle, terörle cevaplayan PKK’nın ve arkasındaki küresel sömürü ve terör baronlarının ajandalarının piyonu olmayı tercih etti.

 

Yaşar Hacısalihoğlu'nun yazısının tamamını okumak için aşağıdaki linke tıklayın...

http://tonyaninsozu.net/yazar-analarin-cigligi-demokrasi-maskesini-yirtiyor-247.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANALARIN, ÇIĞLIĞI,, DEMOKRASİ, MASKESİNİ, YIRTIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı