Haber Detayı
10 Ağustos 2017 - Perşembe 15:14 Bu haber 4364 kez okundu
 
Bektaş’tan Beşel’e Ziyaret
Samsun, Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Bektaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Yunus Lermi, İbrahim Köksal, Abdullah Bektaş ve Ali İhsan Birinci ile birlikte Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'i makamında ziyaret ettiler.
- Haberi
Bektaş’tan Beşel’e Ziyaret

Ziyaret sırasında Dernek Başkanı Muhammet Bektaş, Samsun Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin kuruluşundan beri çok büyük aşama kayıt ettiğini, şu an itibarıyla gerek fiziki mekan gerek sosyal etkinlikler ve gerekse hemşehrilerimizi, sosyal ve siyasi platformlarda temsil yönüyle çok iyi bir noktada olduklarını ve bütün çalışmaların dernek amaçları çerçevesinde kalarak en üst düzeyde gerçekleştirildiğini ifade etti. Bektaş: "Bu süreçte bir taraftan derneğin kuruluşundan beri gerek yönetimde görev alarak gerekse üye olarak derneğin bugünlere gelmesinde katkısı olan herkese ve özellikle hiçbir zaman yardımlarını esirgemeyen Samsun Büyükşehir ve İlçe Belediyelerine, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel’e ve Samsunda düzenlediğimiz Tonya’nın kurtuluşu gecesine katılarak bizleri onurlandıran, tüm Tonyalı’ların  hamisi Tonya’lı hemşehrimiz Trabzon milletvekili Av. Salih Cora’ya teşekkür ediyorum" dedi.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, yaptığı açıklamada: "Samsun Tonyalılar Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerinin belediyemizi ziyaretinden ve Samsun'da Tonyalı hemşehrilerimizi temsilen gösterdikleri gayret ve sağladıkları üstün başarıdan dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ruhuyla kendilerine destek olmaktan mutluluk duyacağım." dedi.

Daha sonra Samsun Tonyalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhammet Bektaş, Belediye Başkanı Osman Beşel'e Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkısını ifade eden minyatür heykelini takdim etti.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel'in de dernek başkanı ve yönetim kurulu üyelerine yöresel kültür ürünü çanta ve Tonya ile ilgili kitap hediye etti.

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Bektaş’tan, Beşel’e, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı