Haber Detayı
10 Ekim 2017 - Salı 17:39 Bu haber 4119 kez okundu
 
Beşel’den Ankara çıkarması
- Haberi
 Beşel’den  Ankara çıkarması

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya’da devam eden projeler ve yapılaması planlanan yatırımların takibi için bir dizi inceleme ve görüşmelerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti.

Ak Parti grup toplantısına katılarak İçişleri Bakanı ve Trabzon Milletvekilleri ile görüşen Beşel'in daha sonra Milletvekili Av. Salih Cora ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret ederek devam eden projelerle ilgili bilgi alarak kentsel dönüşüm projesinin mekansal alanları planlama genel müdürlüğünden onaylanmasını talep etti.

 Ayrıca Maliye Bakanı Naci Ağbal ile de görüşen ve belediyenin imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle acil ihtiyaçlarda kullanmak üzere ödenek talebinde bulunan Beşel’in, ödeneğin gönderilmesi halinde Tonya İskenderli Mahallesi’nde önceden öğretmenevi olarak kullanılan binanın aslına uygun olarak restore edilerek binanın Tonya Kültür Müzesi olarak hizmete sunulacağını ifade  etti. Beşel, daha sonra Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile makamında görüşerek uzun bir Tonya sohbeti yaptıktan sonra yeni devlet hastanesi projesinin detayları konuşulduğu ve hastane binasının kısa bir sürede ihale edileceği öğrenildi.

AK Parti Genel Merkezine 'de giden Beşel, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile görüştü. Kaya,  belediye başkanının yaptığı hizmetlerden haberdar olduklarını belirterek ‘‘ Makam aracını bile kendin kullanıyormuşsun .’’diyerek kendisini tebrik etti.  Kaya’nı ayrıca belediyenin ihtiyaç duyduğu araçları da kısa sürede temin edip göndereceğini söyledi.

Beşel,  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sosyal İşler Başkanı Öznur ÇALIK ile de görüştükten sonra Başbakan Sn. Binali YILDIRIM ile görüşmek üzere genel merkezden ayrıldığı öğrenildi.

Beşel’in  Ankara temaslarının yarında devam edeceği bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: , Beşel’den, , Ankara, çıkarması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı