Haber Detayı
14 Ağustos 2017 - Pazartesi 14:00 Bu haber 3677 kez okundu
 
Beypınar'ı Asfaltlanıyor
Dar yayla yolları genişletilerek vatandaşın hizmetine sunuluyor.
- Haberi
Beypınar'ı Asfaltlanıyor

36 obaya ulaşım sağlayan Çayırbağı-Beypınar’ı Yayla yolu güzergahının yer yer tehlikeli ve dar olması nedeniyle yol genişletme çalışmaları başlatıldı.

Yaylacılar, yaz aylarında yayla yolunda trafik yönünden problem yaşadıklarını belirtmesi üzerine yolun genişletilmeye alınarak asfaltlanmasının da yapılacağı kaydedildi.

 Bu kapsamda; Vakfıkebir, Düzköy ve Tonya Belediye Başkanlarının ortak bir çalışma başlatmasıyla çalışmalara hız kazandırıldı.

Yol genişletme ve asfaltlama çalışmalarını Vakfıkebir Belediyesi üstlendi. Belediye tarafından 2 eksvatör 1 kamyon kiralanarak yapım çalışmalarına başlandı.

Ortahisar Belediye Başkanı Avukat. Ahmet Metin Genç ve Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, amacımız: ‘‘ Bu yolun tamamını genişleterek, insanlarımızın yaylaya daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak. Biz bu noktada elimizden gelen imkânları seferber ediyoruz. Vatandaşlarımızın da çalışmalar esnasında bizlere yardımcı olmasını diliyoruz.’’dedi.

 Ana arterleri asfaltlama çalışmaları hız kesmeden devam ediliyor.Şu an Beypınar yaylasında  2 km asfaltlama işlemi tamamlandı.

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Beypınar'ı, Asfaltlanıyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı