Haber Detayı
16 Ağustos 2017 - Çarşamba 21:49 Bu haber 2619 kez okundu
 
Bölge Halkı ve Turizmin Hizmetine Açılacak
Yeşil Yol Projesi çerçevesinde Doğu Karadeniz Kalkınma Projesi(DOKAP) tarafından sağlanan ödenekle gerçekleştirilen Tonya- Kadıralak Yayla yolundaki yol yapım genişletme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.
- Haberi
Bölge Halkı ve Turizmin Hizmetine Açılacak

 Doğal güzelliği ve otantik mimarisi ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Kadıralak Yaylası, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca Doğu Karadeniz Turizm Mastır Planı çerçevesinde hazırlanan Yeşil Yol kapsamına alınmasıyla birlikte yollar,  yeniden standartlara uygun olarak inşa ediliyor.

2016 yılında DOKAP tarafından verilen ödenekle yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapılmak üzere Tonya- Kadıralak yolu güzergahının 10 km.si telif edilerek çalışmalar başlatıldı.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel: ‘‘ Türkiye’nin en güzel yaylalarından biri olan Kadıralak Yaylası artık ulaşım noktasındaki sorunu yol genişleme ve duvar çalışmalarımız sonucunda tarih olacak.’’dedi.

 Beşel, bu büyük yatırım için sayın vekilimiz Av. Salih Cora’ya ilçemiz adına teşekkür ediyorum diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Yol, genişletme ve asfaltlama işlemi bittiğinde bölge halkı ve turizmin hizmetine sunulacak.

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Bölge, Halkı, ve, Turizmin, Hizmetine, Açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı