Haber Detayı
21 Eylül 2017 - Perşembe 23:05 Bu haber 2563 kez okundu
 
Bordo mavili 500 çanta
Yeni eğitim öğretim yılında 500 öğrenciye ‘‘2010-2011 şampiyonu Trabzonspor çantası’’hediye edildi.
- Haberi
  Bordo mavili 500 çanta

Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gökhan Arslan, Tonya Feride Ahmet Şener Ortaokulu’nda okuyan 500 öğrenciye üzerinde 2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor çantası ve kırtasiye malzemesi gönderdi.

‘‘Eğitime destek olmaya çalışıyoruz’’
Eğitime her zaman destek olmaya çalıştıklarını ifade eden Arslan, “TAV Holding CEO’su Sayın Dr. M. Sani Şener ile ortak yürüttüğümüz araştırma projelerinde yarattığımız katma değerin bir kısmını ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanmak istedik. Bu kapsamda, Tonya Feride- Ahmet Şener Ortaokulu’nda okuyan 500 öğrenci için çanta ve kırtasiye malzemelerini içeren bir destek çalışması yaptık. Türkiye’nin gelişmiş, zengin ve refah üreten ülkeler sınıfına girmesinin tek yolunun eğitim olduğuna inandığımız için desteğimizi eğitim kurumlarına  yapmayı tercih ediyoruz” dedi.

 ‘‘Borcumuzu ödemek istedik’’

Doğduğumuz topraklara bir nebze de olsa borcumuzu ödemek istiyoruz diyen Arslan, sözlerine devam etti:  "Özellikle merkeze uzak bir okulu seçtik ki çocuklar kendilerini unutulmuş hmesinler, birilerinin onlardan haberdar olduğunu bilsinler ve çalışmalarını ona göre planlasınlar. Seçtiğimiz bölgenin Sani Şener, Sadri Şener ve Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu Şener gibi çok değerli insanları bağrından çıkarması ve okulun bir bağış okulu olması da ayrı bir etken oldu tabi ki.  Doğduğumuz ve formasyonumuzun oluşmasına vesile olan bu topraklara borcumuzu ödemek için daha çok düşünmek, daha çok üretmek ve daha çok paylaşmak zorundayız. Mevlana’nın dediği gibi “Bil ki iyiler mutlaka kazanır” felsefesine ezelden sahip bir Türkiye’nin önümüzdeki zaman dilimde yükselişini ivmelenerek sürdüreceği ve daha üretken bir ülke haline geleceği ve bölgenin dominant gücü olacağı bir gerçektir. Bunun da en temel dayanağı kaliteli eğitimdir."dedi.

 ‘‘Çocuklarımıza hediyelerini ilettik’’

Tonya Feride Ahmet Şener İlkokulu Müdürü Emral Demirel,‘‘Hemşehrimiz ve bilim insanı Gökhan Arslan, öğrencilerimiz için 500 çanta gönderdi. Okulların açılmasıyla çocuklarımıza hediyelerini illettik.  Öğrencilerimiz çok mutlu oldular. Gökhan Hocaya okulumuza, eğitime verdiği katkılar için kendisine çok teşekkür ederiz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , Bordo, mavili, 500, çanta,
Yorumlar
Haber Yazılımı