İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 21:48 Bu haber 3811 kez okundu
 
BÜYÜK LİMAN REİSİ İLE BULUŞTU
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde vatandaşlara hitap etti.
- Haberi
BÜYÜK LİMAN REİSİ İLE BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem teleferik projesini yerinde inceledi hem de halk ile bir araya geldi.

Erdoğan, Helikopter ile geldiği Beşikdüzü ilçesine bağlı Beşikdağ mevkisinde yapımı hâlen devam eden  teleferik  projesini yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, Beşikdağ, tepesinin teleferik çalışmaları bitiminde modernizme kavuşacağını sözlerine ekledi.

İlgi büyüktü

Beşikdüzü Çakmak Camii Meydanı’na gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, halk oyunları gösterileri ile karşılandı. Halk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sevgi gösterileri ile karşıladı. Ayrıca bölgede geniş çapta güvenlik önlerinin de alındığı tespit edildi.

 Yalnız Bırakmadılar

Teleferik projesi ile ilgi çalışmaları yerinde tespit etmek ve halkı ile buluşmak üzere Beşikdüzü ilçesine gelen Erdoğan’a,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, , Eski Bakan Hayati Yazıcı ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak büyük buluşma öncesinde konuşmalarını yaptı. Bu isimlerin yanı sıra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Ak Parti Trabzon Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile ilçe Belediye Başkanları da eşlik etti.

2 buçuk milyon ağaç diktik

Erdoğan,  konuşmasında Gezi Parkı eylemlerin de ki gezicilere de değinerek sözlerine şöyle devam etti: ‘ ‘ Battı diyorlardı, bitti diyorlardı ama Türkiye’yi bugünlere getirdik. Geziciler meydanlara çıkarak Türkiye’yi bitiririz zannettiler. Arkalarında emperyalist güçlerin olduğunu; 11- 12 ağaç sökülüp bir yerden başka bir yere taşınıyor diye kıyamet kopardıklarını’’ belirtti. Gezicilere 2 buçuk milyon ağaç diktiklerini , çevreci olduklarını ifade eden Erdoğan , 2 buçuk milyarda fidan diktiklerini hatırlattı.

 Cehalete karşı savaştık

Konuşmasında, eğitim sorunlarına da Erdoğan, ülkemizde üniversitesi olmayan ilin kalmadığını belirterek toplam 74 üniversite ile yola çıktıklarını şu an da bu sayının 184 e ulaştığını belirtti. Bunun yanı sıra mevcut derslik sayının üzerine 270 bin derslik yaptıklarını da sözlerine ekleyen Erdoğan, eğitimde en büyük desteği milli eğitime verdiklerini söyledi. Öğrencilere verilen burslara yeni eğitim –öğretim yılında zaman verileceği müjdesini de veren  Erdoğan: ‘ ‘ Burs ve krediler artacak. ,doktora onlarda artacak. Bu ülkede biz batıyla yarışacağız. Üniversitelerimizde kalite artacak.’’dedi.

Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik

 Erdoğan, şehir hastaneleri projesi kapsamın da Trabzon’da da yakında şehir hastanesinin yapılacağını açıkladı. Mevcut hastanelerin yanında bir de şehir hastanesi yapılacak. Böylece Trabzon’un sağlıkta hastane diye bir sorununun kalmayacağını ifade eden Erdoğan: ‘ ‘ Bu bir proje bir lütuf değil bir görevdir.’’ dedi.Kanser vb.hastalıklar için yurtdışından gelen ilaçların bedelinin artık Sağlık Bakanlığı tarafından ödeneceğini de belirten Erdoğan: ‘ ‘ Vatandaşımın,  ilaç yok diye çile çekmesine göz yumamayız. Siz de hakkınızı arayın. Böyle bir şeyle olduğu anda devlet yetkililerini arayın.’’diyerek konuşmasına devam etti.

Erdoğan, Beşikdüzü ilçesindeki mitingin ardından Trabzon Ticaret  ve Sanayi Odası'nda (TTSO) iş adamlarıyla  bir araya geldi.

 

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: BÜYÜK, LİMAN, REİSİ, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı