Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 14:46 Bu haber 14102 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TONYA'YA GELİYOR
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tonya’ya geliyor
- Haberi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TONYA'YA GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize ve Trabzon’da gerçekleştireceği programlar kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve işadamı Atilla Ataman tarafından yapılan Karadeniz Bölgesinin ilk dağ konseptli resort oteli olacak olan Foleya Mountain Resort Turizm Tesisleri’nin açılışını yapacak.

 Ağustos Pazar günü saat 13.00’da gerçekleştirilecek olan açılışa hemşehrilerimizin de büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

A tipi mesire alanı olan tesis, yaklaşık 200 yatak kapasiteli, içerisinde kafeterya, çok amaçlı toplantı salonları, 600 metrekare restaurant ve seyir terası helikopter pisti, macera parkı, yakın mesafe bir bölgede amatör kayak pisti. Ayrıca çim kayağı pisti, 3,5 km'lik yürüyüş ve spor parkurundan oluşuyor. Ayrıca tesislerde içme suyu ile meşhur yayla suyunun şebeke ve kullanım suyu kullanılacak.

Bu tesiste kullanılan malzemelerin doğal malzeme olup çift yüzlü 50 cm kalınlığında kara taş duvardan yapılmış, 60 metrekarelik çift katlı binalardan oluşan bir butik otel sistemi kurulmaktadır. İçerisinde kır kahvesi ve kır lokantası mevcuttur. Bu tesis komple bir turizm projesinin parçasıdır.

Önemli turizm destinasyonu merkezi ve tam bir doğa cenneti olan Foleya Mountain Resort Tonya’ya büyük katkı sağlayacak. Yerli yabancı turistlere hizmet verecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN, TONYA'YA, GELİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı