Haber Detayı
26 Eylül 2017 - Salı 23:03 Bu haber 3079 kez okundu
 
Eroğlu’na Teşekkür Açıklaması
Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Tonya halkına vermiş olduğu müjdeli habere karşılık teşekkür açıklamasında bulundu.
- Haberi
Eroğlu’na Teşekkür Açıklaması

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde 24 Eylül Pazar günü Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla 147 milyon liralık 25 tesisin temel atma töreninde Tonya sınırları içerisinde yer alan Kadıralak Yaylasının Türkiye’nin 223. Tabiat parkı olacağı müjdesini veren  Veysel Eroğlu'na  Tonya Belediye Başkanlığından teşekkür gecikmedi.

‘‘İlçemize iki müjdeli haber’’

 Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel teşekkür açıklamasında: ‘‘ Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu İlçemize iki sevindirici çok önemli verdi. Bir tanesi Kadıralak Tabiat Parkı bir tanesi de Kadıralak Göleti. Sayın Bakanımızın müjdesini verdiği;  Kadıralak Tabiat Parkı çalışması kapsamında Kadıralak Yaylamızın ağırlıkla Yenimahalle sınırlarında kalan 357 hektarlık Devlet Orman statüsündeki kısmı Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Bu statü ile bu alanın piknik, eğlence, gezinti, yürüyüş, peyzaj, manzara- seyir, fotoğraf, doğayı tanıma ,dinlenme ve sessizlik değerlerine sahip kısımlarında yapılacak düzenlemelerle konaklama ve günü birlik amaçlı güçlü bir ziyaret potansiyeli oluşturulacaktır’’dedi.

Beşel açıklamasında Fol Deresin yapılan ıslah çalışmalarına da değinerek: ‘‘ İlçemize yaptığı bir çok yatırımın yanı sıra bize bu mutluluğu da bahşeden Başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, ilçemizdeki bütün yatırımları ve gelişmeleri yakinen takip eden, ilgi ve katkısını hiçbir zaman esirgememiş olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU, AK Parti Milletvekillerimiz Salih Cora, Adnan Günnar ve Ayşe Sula Köseoğlu, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta'nın yanı sıra Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Sayın Nurettin TAŞ, Orman Genel Müdürü Sayın Bekir KARACABEY, Orman ve Su İşleri 12. Bölge Müdürü Sayın Ahmet USTA, Orman Bölge Müdürü Sayın Mümin DÖNGEZ, DSİ Bölge Müdürü Sayın Oğuz KASAP,  Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Sayın Akif ÜMÜZER ve emeği geçen herkese ilçem adına çok teşekkür ediyorum’’dedi.
 

Beşel, Kadıralak Yaylasının eşsiz doğası, tabiat parkı ve göletiyle birlikte adeta ikinci bir Uzungöl olarak  ilçenin önemli bir turizm destinasyon  merkezi haline geleceğini ifade etti.

 

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Eroğlu’na, Teşekkür, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı