Haber Detayı
29 Temmuz 2017 - Cumartesi 17:49 Bu haber 2972 kez okundu
 
Hizmet yayla yollarında da sürüyor
- Haberi
Hizmet yayla yollarında da sürüyor

    Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli yayla yollarında birisi olan ve 36 obaya ulaşımı sağlayan Çayırbağı-Beypınar'ı Yayla yolunun genişletilmesi için yaylacılardan gelen talep üzere harekete geçen Vakfıkebir, Düzköy ve Tonya Belediye Başkanları ortak çalışma başlattılar.

 

 

    Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uraloğlu ile Düzköy Belediye Başkan Yardımcısı Fehmi Köroğlu çalışmaları yerinde incelediler. Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik burada yaptığı konuşmada: "Bu yolu Tonya, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Düzköy ilçeleri ile Çağırbağı Mahallesi'nin yaylacıları kullanmaktadır.  

 

Düzköy Belediye olarak bizim bu yolu genişleyecek gücümüz yok. Tonya Belediye Başkanımız Osman Beşel ile birlikte Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta'yı ziyaret ederek bu konuyu kendisiyle görüştük ve Çağırbağı Mahallesi'nde Beypınar'ı Yaylasına kadar yaklaşık 13 kilometrelik yolun tamamını üç belediye ile birlikte genişleme kararı aldık. Tabi bunun yükünü, zahmetini çekecek olan Vakfıkebir Belediyesi'dir. Vakfıkebir Belediyesi'nin gücü bize göre daha fazladır. 

Vakfıkebir bizim anne baba belediyemizdir.  İlçemiz adına, bütün yaylacılar adına Vakfıkebir Belediye Başkanımız Muhammet Balta'ya çok teşekkür ediyorum. Allah kendisinde razı olsun" diye konuştu.

 

 

   Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta ise, göreve geldikleri günden beri Vakfıkebir'in yanı sıra çevre ilçelere de her konuda destek olmak noktasında gayret gösterdiklerini ifade ederek: "Yazın gelmesiyle birlikte gurbetçilerimiz tatillerini geçirmek için memleketlerine geldiler. Memlekete gelince de aileleriyle hasret giderdikten sonra doğup büyüdükleri yaylalara çıkma istiyorlar. Bizim de en önemli yayla yollarımızdan bir tanesi de Çayırbağı-Beypınar'ı yoludur. Vakfıkebirlilerin de kullandığı 7 obanın yoludur. 

 

 

    Yazın bu yolda trafik yönünden büyük sıkıntılar yaşanıyor. Üç belediye olarak bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptık ve bu yolu genişletilmesine karar verdik. Vakfıkebir Belediyesi olarak iki ekskavatör bir kamyon kiraladık. İki ekskavatör, bir kamyonun bütün giderlerini Vakfıkebir Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Amacımız, bu yolun tamamını genişleyerek, insanlarımız yaylaya daha rahat ulaşmalarını sağlamak. Biz bu noktada elimizden gelen bütün imkanları seferber ediyoruz. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz çalışmalar sırasında bizlere yardımcı olsunlar." şeklinde konuştu.  

 

Belediye Başkanı Balta Beypınar'ı Yaylası'nda yapılan çalışmalara destek veren Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik'e ve Tonya Belediye Başkanımız Osman Beşel'e  ve ekiplerine de ayrıca teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hizmet, yayla, yollarında, da, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı