Haber Detayı
22 Temmuz 2017 - Cumartesi 17:09 Bu haber 4435 kez okundu
 
Kadırga Otçular Yayla Şenliği Düzenlendi
- Haberi
Kadırga Otçular Yayla Şenliği Düzenlendi

 

Gümüşhane-Trabzon sınırındaki bin 800 rakımlı Kadırga Yaylası’nda, “Kadırga Otçular Yayla Şenliği” düzenlendi. Gümüşhane’nin Özkürtün, Kürtün, Trabzon’un ise Şalpazarı ve Tonya ilçe belediyelerinin katkılarıyla düzenlenen geleneksel şenlik, kortej yürüyüşüyle başladı. Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, yaylaların insan yaşamında çok önemli olduğunu söyledi.

 

 

Yaylalara sahip çıkılması noktasında gayret gösterdiklerini belirten Memiş, “Yaylalarda yapılan etkinlikler insanların buluşması ve geleneklerini yaşatması adına önem arz ediyor.” dedi. Memiş, bölgede yatırım çalışmalarının devam ettiğine dikkat çekerek, “Devletimiz, hükümetimiz Trabzon ile Gümüşhane arasında dünyanın en uzun ikinci tünelini yapıyor. Bu hizmetlerde emeği olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, bakanlarımıza ve diğer ilgililere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

 

Darbe girişimi sürecine de değinen Memiş, “Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve aziz Türk milletinin sayesinde darbeye karşı durduk, geri püskürttük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

 

Kadırga Yaylası’nda düzenlenen geleneksel Otçular Yayla şenliği, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Kürtün Kaymakamı Mehmet Durgut, Köse Kaymakamı Mustafa Duruk, Torul Kaymakamı Mustafa Karali, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Gümüşhane İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Düzköy Belediye Başkanı Abidin Çelik, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya ile Gümüşhane ve çevre illerden gelen yaklaşık 30bin vatandaşımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadırga, Otçular, Yayla, Şenliği, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı