Haber Detayı
17 Ocak 2020 - Cuma 15:17 Bu haber 1939 kez okundu
 
KARNE HEYECANI
2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı ilk dönemi tamamlandı ve yarı yıl tatili başladı. İlk dönemin tamamlanması ile birlikte tüm yurtta karne töreni düzenlendi.
- Haberi
KARNE HEYECANI

Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş ve Belediye Başkanı Osman Beşel karne günü nedeniyle 17 Şubat İlk ve Orta Okulu’nda düzenlenen törenlere katılarak öğrencilerle birlikte oldular. Karne törenine ayrıca veliler de katıldı. Törende öğrencileri tek tek tebrik eden Sayılır, Durmuş ve Beşel, iyi tatil dileklerini ilettiler.

Kaymakam Osman Sayılır, “Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için yorucu, yoğun ve son derece başarılı geçen bir eğitim döneminin ardından heyecanla beklenen yarıyıl karne gününde öğrencilerimizle aynı heyecanı paylaştık. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyor, karnelerdeki notlar ne olursa olsun, umutlarını, cesaretlerini, çalıştıkları takdirde başarılı olacaklarına dair inançlarını, başarabileceklerine dair güvenlerini hep diri tutmalarını diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Beşel de, “Aldıkları karnelerin öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı, bundan sonraki dönemlerde de daha güzel başarılara vesile olmasını diliyor, huzur dolu bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş karne alan bütün öğrencileri tebrik ederken, velilere de karnelerdeki notlardan dolayı çocuklarının üzerinde baskı kurmamaları gerektiği yönünde tavsiyelerde bulundu ve eğitimcilere de fedakarca çalışmaları için teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KARNE, HEYECANI,
Yorumlar
Haber Yazılımı