Haber Detayı
21 Temmuz 2017 - Cuma 22:30 Bu haber 4056 kez okundu
 
Kastan deresi ıslah ediliyor
Trabzon'un Tonya ilçesine bağlı Kaleönü Mahallesi'nin önemli bir bölümünde arazi kaymalarına ve evlerin zarar görmesine neden olan Kastan Deresi ıslah ediliyor.
- Haberi
Kastan deresi ıslah ediliyor

 


Belediye Başkanı Osman Beşel, DSİ'nin çalışmalarından son derece memnun olduklarını dile getirerek: 27 Milyon TL'ye DSİ tarafından ihale edilen ve çalışmalara 2017 yılında başlanılan  Fol Deresi ile yan kollarının ıslahına yönelik proje kapsamında Kastan Deresi de çalışmalara başlanıldı.

 

Kastan Deresi Kaleönü Mahallesi Raşi Mevkiinden geçerek Tonya Merkezden Fol Deresi'ne karışan bir yan deredir. Yıllardır taşkınlarla çevresine ve ilçe merkezine önemli zararlar vermiştir. Yatağında yaptığı oyuntu nedeniyle Kaleönü Mahallesinin önemli bir bölümünde arazi kaymalarına, yerleşim alanlarına ve evlerinin zarar görmesine neden olmuştu. 

 

Daha evvel yapılmış olan iki adet bent'e ilave olarak yeni bentlerle dere yatağı ıslah edilmeye başlanmıştır. Bu amaçla bir bent yapılmış olup ikinci bent çalışmaları başlamış ve çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Bu çalışmaların sonucu dere yatağının her iki yönündeki yerleşim alanları ve arazilerdeki kaymaların durması beklenmektedir. 

 

Çalışmalardan bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen başta Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Milletvekillerimiz Sayın Salih Cora, Sayın Muhammet Balta, Sayın Ayşe Sula Köseoğlu, Sayın Adnan Günnar'a, DSİ teşkilatının tüm yetkili ve çalışanlarına ilçemize adına bir kez daha teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kastan, deresi, ıslah, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı