Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 19:27 Bu haber 2368 kez okundu
 
KYK KIZ ÖĞRENCİ YURDU'NDA KURTULUŞ COŞKUSU
Tonya KYK Kız Ögrenci Yurdu'nda Tonya’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümü vesilesi ile öğrenciler tarafından bir tören düzenlendi.
- Haberi
KYK KIZ ÖĞRENCİ YURDU'NDA KURTULUŞ COŞKUSU

Düzenlenen törene Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, yurdun kuruluşunda büyük emeği olan AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora’nın Danışmanı ve aynı zamanda Tonya Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Esmer, yurt müdürleri ve yurt personeli katıldı.

Yurt öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlik kapsamında fıkra canlandırmaları, Tonya’ya özgü yemekler misafirlere ikram edildi. Yurt Müdüresi Nezaket Tüfekçi yeni yurt bloğunun açılışında emeği geçen yurt personeline plaket takdim etti.

Etkinlikte konuşan Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, “Tonya’mızın kurtuluşunun 102. yıldönümü vesilesi ile düzenlenen bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu güzel toprakları bize vatan kılmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi de bu vesile ile rahmetle anıyorum. Bu yurt ilçemizdeki büyük problemi gidermiştir. Yapımında emeği olan ilçemizin değeri kıymetli Milletvekilimiz Avukat Salih Cora başta olmak üzere herkese teşekkür ederiz.  O nedenle bu yurt bizim için çok değerlidir. Öğrencilerimiz bizim emanetimizdir” dedi.

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel de Tonya’nın Kurtuluşu nedeniyle gerçekleştirilen bu organizasyon vesilesi ile KYK Yurt Müdüresi Nezaket Tüfekçi ve öğrencilere teşekkür ederken, “Böylesine güzel bir yurtta aynı güzellikte bir organizasyona imza atıldı. Bu yurdun tapılmasında büyük emeği olan ilçemizin evladı AK Parti Trabzon Milletvekilimiz Avukat Salih Cora’ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu vesile ile Tonya’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümünü tebrik ediyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk de Tonya’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümünü kutlarken, bu organizasyonu tertipleyen öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KYK, KIZ, ÖĞRENCİ, YURDU'NDA, KURTULUŞ, COŞKUSU,
Yorumlar
Haber Yazılımı