Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 13:49 Bu haber 4055 kez okundu
 
Muhtarlar Günü Kutlandı
- Haberi
Muhtarlar Günü Kutlandı

Trabzon’un Tonya İlçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Tonya Hükümet Konağının önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören; Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Tonya Kaymakam Vekili Mesut Yakuta, daire amirleri, muhtarlar ve okul yöneticilerin katılımıyla gerçekleşti.

Törende; Muhtarlar adına çelenk sunumun Kayacan Mahallesi Muhtarı Cemil Yılmaz yaparken, muhtarlar  adına konuşmayı Sayraç Mahallesi Muhtarı Nuri Kara yaptı. ‘‘ Ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesi 1829 yılından bu yana faaliyet sürdürmektedir.’’ diyen Kara, muhtarların köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynadığını ifade ederek; 19 Ekim Muhtarlar gününü kutladı.

Tören bitiminin ardından Ağreliyaz’daki ER-BOZ tesislerinde muhtarlara ve törene katılan daire amirlerine yemek verildi. Yemeğe AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora'da katıldı.

Muhtarlar günü münasebeti dolayısıyla değerli muhtarlarımızla bir araya geldik diyen  Cora, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada: “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallelerde halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.Günümüzde kendini yenileyerek yönetimde katılımcılığı kolaylaştıran muhtarlarımız, memleketimizin en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.Bu ulvi görevi ifa eden muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Muhtarlar, Günü, Kutlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Muhtarlar Günü Kutlandı
Muhtarlar Günü Kutlandı
Muhtarlar Günü Kutlandı
Muhtarlar Günü Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı