Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 19:27 Bu haber 4493 kez okundu
 
Öztürk'ten Tonya ile ilgili ilginç tespit
- Haberi
Öztürk'ten Tonya ile ilgili ilginç tespit

2014 yılında Tonya’nın Uzungöl’ü maketini yapanlar bugün gölet projesine karşı çıkıyor.

Günebakış gazetesi yazarı Ali Öztürk bugünkü ‘‘Tonya ve turizm’’ başlıklı yazısı akıllarda soru işareti bırakarak, bu ne perhiz bu ne lahana turşu dedirtti.

‘‘ Projeyi manşetlere taşıdık’’

Öztürk yazısında:  ‘‘2014 Yerel Seçimleri öncesi ilçenin nabzını tutmak için Tonya’ya gittiğimizde CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Kalyoncu’nun projeleriyle karşılaştık. İşte o tarihten sonra Tonya’nın Trabzon turizminde ayrı bir yeri olacağına inandık. Haberi manşet yaptık. Kim kazanırsa kazansın projenin hayata geçirilmesini savunduk. Kalyoncu ise konuşmasında, “Tonya için turizm vazgeçilmez önceliğimizdir. İnsanların cebine geçimlerini sağlayacak miktarda para girmesini hedefliyoruz. Bunun için Kadıralak Yaylası ve Kalınçam Vadisi’ni pilot bölgeler seçtik. Bu pilot bölgeler turizm yatırımlarımız için önemli noktalardır. Hiç şüphesiz turizm için en önemli projemiz Tonya’da bir Uzungöl örneği oluşturmaktır. Turizmden yeterli payı alacağımıza inanıyoruz. Tonya’nın doğası, havası ve ulaşımı buna müsaittir.” ifadeleriyle mega projesini açıklamıştı. Bizler de bu projeyi destekleyerek manşetlere taşıdıklarını belirtiyor.

Bugün hükümetin Tonya’da yapmak istediği şeyin de tam olarak bu olduğunu; ancak daha şimdiden gölet bahanesiyle bir karşı duruş organize edildiğini belirten Öztürk, ‘‘ Dün savunulan projeyi bugün başkası yapıyor diye siyaseten karşı çıkılarak gösterilen sevgi (!) kimseye inandırıcı gelmez. Tonya’yı perişan eder. Biz Tonya’nın turizm gerçeğini içselleştireceğine… Yapılacak turizm yatırımlarına amansız ve eğersiz destek vereceğine inanıyoruz.’’ ifadelerine yer verdi.

 

 

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Öztürk'ten, Tonya, ile, ilgili, ilginç, tespit,
Yorumlar
Haber Yazılımı