Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 23:50 Bu haber 2111 kez okundu
 
TONYA 15 TEMMUZ’U UNUTMADI
15 Temmuz hain darbe girişiminin büyük bir kahramanlık destanına dönüşmesinin 3. yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Tonya’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi
- Haberi
TONYA 15 TEMMUZ’U UNUTMADI

Saat 11.00’da İskenderli Mahallesi’ndeki Şehit Polis Memuru Soner Yıldırım kabrinin başında ziyaret edilmesiyle başlayan 15 Temmuz programları saat 12.00’da Tonya Merkez Ulu Camii’nde şehitlerimiz için okutulan Mevlid-i Şerif ile devam etti. Saat 20.30’da 15 Temmuz Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı. Saat 20.45’te ise Tonya Meydanı’nda kuran tilaveti, protokol konuşmaları ve sinevizyon gösterileri gerçekleştirildi. Ardından Tonya Hükümet Konağı önünde demokrasi nöbeti tutulurken, saat 00.13’te tüm yurtta olduğu gibi tüm camilerden selalar okundu.

 

CHP VE İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARI KATILMADI

Törenlere Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Belediye Başkanı Osman Beşel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Durmuş, İlçe Emniyet Amiri Serhat Bilici, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Semih Gümüşbaş, Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü İlyas Ün ve AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu ve vatandaşlar katıldı. CHP Tonya ilçe başkanı Muhammet Karadeniz ve İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne katılmadı. Millet olarak birlik ve beraberliğin ön plana çıktığı böyle önemli bir günde CHP ve İYİ Parti' nin temsilcilerinin yer almaması herkesin dikkatini çekti.

 

Tonya Kaymakamı Osman Sayılır, Şehitlerimizin aziz hatıralarına ve kanlarıyla müşerref kıldıkları bu topraklara sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek, “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

 

BEŞEL: BU MİLLET DESTAN YAZMIŞTIR

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel de, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “15 Temmuz gecesi milletimizin ve devletimizin tarihi dönüm noktalarından birisidir. O gece milli iradeye kasteden ihanet çetesi FETÖ’ye karşı bu millet imanıyla, bayrağıyla, yüreğiyle bir destan yazmıştır. 15 Temmuz’da milletimiz tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde, Malazgirt’te olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyerek bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Millet olarak 15 Temmuz’u, yaşadığımız ihaneti ve milletimizin kahramanlığını unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü tebrik ederken, 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de şükranla anıyorum.”

 

KÖROĞLU: DİK DURUŞ VE DİRAYET İLE ENGELENMİŞTİR

AK Parti Tonya İlçe Başkanı Cafer Köroğlu, 15 Temmuz ülkemizin istiklalini, milletimizin istikbalini hedef alan hain bir işgal girişimi olduğunu ifade ederken, “Milletimizin inanç ve duygularını istismar eden FETÖ hain terör örgütü, demokrasimizi ve milli irademizi hedef almıştır. Bu örgütü hain darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ve milletimizin dirayeti sayesinde engellenmiştir” dedi.

 

15 TEMMUZ’U UNUTTURMAYACAĞIZ

FETÖ ile mücadelenin ilk günkü kararlılıkla devam edeceğini dile getiren Köroğlu şöyle devam etti: “15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacağız. Eli kanlı terör örgütü FETÖ’nün tüm uzantılarını devletimizin ve milletimizin içerisinden temizleyene kadar bu mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. 15 Temmuz’u nesillerimize anlatmaya devam edeceğiz ve unutturmayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü münasebetiyle, şehit düşen kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bilinmelidir ki, huzura, barışa ve umuda kasteden zalimler kendi yaktıkları ateşin kurbanı olacaklardır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, 15, TEMMUZ’U, UNUTMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı