Haber Detayı
29 Haziran 2017 - Perşembe 02:14 Bu haber 4616 kez okundu
 
Tonya Belediyesi Yol Çalımaları
Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel İlçeye Yapılan Çalışmaları Yerinden Takip Ediyor.
GÜNDEM Haberi
Tonya Belediyesi Yol Çalımaları

Tonya ilçesinin bütün mahallelerinde yol betonlama çalışmaları devam ediyor. 

 
Yetkililerden alınan bilgilere göre; "ilçenin mahalle yollarında 2014 yılından itibaren toplam 45 km yol betonlanmış olup 2017 yılı programında da yaklaşık 12 km yolun betonlanması işi ihale edilmiş ve çalışmalara başlanmıştır. 
2017 yılı çalışması kapsamında Sayraç, İskenderli, Kayacan, Turalı, mahallelerinde betonlama işi bitmiş, Karasu mahallesinde devam etmektedir. Belli bir program dahilinde bütün mahallelerde planlanan yolların betonlanması na devam edileceği belirtilmiştir. Betonlama çalışmalarının yanında bütün mahalle yollarında 2014-2015-2016 yıllarında ve 2017 yılı itibariyle toplam 95 binton stabilize malzemesi kullanılarak yollara sergi yapıldığını ayrıca 14 km yeni yol inşaa edildiğini ve yol altlarına 1300 metreküp duvar yapıldığı öğrenildi." 
 
Yetkililer amacın nihai olarak tonyanın bütün yollarının asfalt veya beton kaplanarak ulaşım kalitesinin artırılması olduğunu bu yöndeki çalışmaların öncelikli çalışmalar arasında olduğunu ve çalışmaların tüm hızıyla devam edeceğini beyan ettiler. Bu çalışmalar halk tarafından beğeni ve övgüler alırken bu tür  çalışmaların tüm hızıyla devam etmesini yetkililerden talep ettiler.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Tonya, Belediyesi, Yol, Çalımaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı