Haber Detayı
16 Temmuz 2017 - Pazar 14:20 Bu haber 3562 kez okundu
 
TONYA'DA 15 TEMMUZ
- Haberi
TONYA'DA 15 TEMMUZ

 

 

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından yapılan darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla Tonya'da yürüyüş ve anma programı düzenlendi.


Tonya'daki anma programı Cumhuriyet Alanında Kur'an-ı Kerim'in  okunmasıyla başladı. Belediye Başkanı Osman Beşel burada  yaptığı konuşmada: "Tarih boyunca görülmüştür ki insanların hür düşünmesini ve kendi kararlarını kendisinin vermesini engelleyen her türlü düşünce ve oluşumun toplum huzuruna ve hayatına zarar vermiştir. Bunun en son örneği 15 Temmuz kalkışması olmuştur. Allahtan bu milletin bir daha böyle bir durumla muhatap olmamasını diliyorum. Bu darbe girişimi sadece milletimize, hükümetimize, Meclis'imizin içine sızdırılmış hainler kullanılarak aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve kahraman polislerimize karşı yapılmıştır. 
Darbeyi Türk Silah Kuvvetlerinin yaptığı algısı yanlıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Emniyet Teşkilatımız bu memleketin istikbalinin ve istiklalinin teminatı, millet olarak bizlerin göz bebeğidir. Bu malum darbe girişiminin bastırılmasında milletimiz kadar silahlı kuvvetlerimizin de payı vardır. Sonuç olarak bugün gerek silahlı kuvvetlerimiz, gerekse emniyet teşkilatımız bu hainlerden temizlenerek 15 Temmuz öncesine oranla çok daha güçlü ve çok daha güvenilir duruma gelmiştir. 
Gün birlik olmak günüdür. Gün milli olmak, milli olanın yanında durma günüdür. 15 Temmuz bu milletin uyanışı, birlik ve beraberliği için yeni bir milat olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimize de sağlık ve hayırlı ömürler diliyorum" dedi.


İlçe Kaymakamı Halit Mengi ise,"Bugün bizler için önemli bir gün. Bugün vatanımıza ve milletimizin geleceğine kastetmek isteyen hain darbe girişiminin birinci yıldönümüdür. O karanlık gecede olup bitenler, yaşananlar eminim daha dün hepimizin hatırındadır. O gece FETÖCÜ teröristler, bizler için peygamber ocağı olan şanlı ordumuzun üniformasını giyerek milletin kendilerine emanet ettiği tankla, helikopterle ve uçakla yine bu aziz millete saldırmıştır. Hainler milletin silahını millete karşı kullanmışlardır. Tarihimizde böyle kahpe ve hain bir olay daha görülmemiştir. Bu süreçte, 248 kahramanımız yurdumuzun semalarında ezan sesinin dinmemesi için, canını vatan uğruna  gözünü kırpmadan feda etti. 2193 kahramanımızda gazi oldu ama bu vatanı hainlere bırakmadılar" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA'DA, 15, TEMMUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı