Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 00:27 Bu haber 4160 kez okundu
 
TONYA'DA
Yazarımız Hayri Yıldız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi Tonya ziyaretini kaleme aldı.
- Haberi
TONYA'DA

Ziyaret”, “ziyafet” ve “zarafet” beşerî ilişkilerin üç önemli ayağıdır. Bu üç husus zarifliğin, inceliğin, kibarlığın en önemli unsurlarıdır.

1980’li yıllarda işbirlikçi oligarşinin militer kadrolarının “despotik” bir gösterisi niteliği taşıyan Kenan Evren ziyaretini saymazsak, bir ziyaret fenomeni olarak hayranlık uyandıracak kadar dikkat çekici yönüyle ve gerçek bir sivil otoritenin temsilcisi sıfatıyla ilk Cumhurbaşkanını ağırladı güzel ilçemiz; R.Tayyip Erdoğan.

***

Ziyaret”, zarif insanın en önemli ilk özelliğidir. Çünkü ziyaret ile mesafeler yakınlaşmakta, göz göze gelinmekte, diz dize olunmaktadır. Dolayısıyla ziyaret, zarafete açılan önemli bir beşerî iletişim kapısıdır.

Ziyafet” ise, insanları konuk edip ağırlamak, dostlarla buluşma anlarıdır. Böyle ortamlar, kardeşlik tesisi noktasında da önemli dönemlerdir. Nitekim denilir ki: “Aynı sofradan yemek yiyenler aynı memeden beslenenler gibi kardeş olurlar.” Ziyafet vermenin insanı mutlu eden bir tarafı da vardır; insanda başkalarına faydalı olunca vücudunda mutluluk hormonunun salgılandığı bilgisi de bu manada çok anlamlıdır.

O halde bu iki unsurun bütünleşerek bitişik fotoğrafta nasıl bir “zarafet’e” dönüştüğünü göreceksiniz;

Ziyaretin bir ziyafete, oradan da bir “zarafet’e…” bürünmesi.

Hayri Yıldız'ın yazısının tamamını okumak için aşağıdaki linke tıklayın...

http://tonyaninsozu.net/yazar-tonya-da-3-z-ve-erdogan-246.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA'DA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı