Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 16:40 Bu haber 3325 kez okundu
 
Tonya'da elektrik şebekeleri yenileniyor
Trabzon'un Tonya ilçesinde Çoruh Aksa Elektrik Dağıtım A. Ş. tarafından şebeke yenileme çalışmaları dört koldan devam ediyor.
- Haberi
Tonya'da elektrik şebekeleri yenileniyor

Trabzon'un Tonya ilçesinde Çoruh Aksa Elektrik Dağıtım A. Ş. tarafından şebeke yenileme çalışmaları dört koldan devam ediyor.
Çoruh Aksa Elektrik Dağıtım A. Ş. Tonya İşletme Şefi Fevzi Çalık çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada,

"Çoruh Aksa Elektrik Dağıtım A.Ş.Tonya işletme sorumluluk saha dahilinde 2016 yılında Sayraç Mahallesi Karaçoban ve Şebelek mezralarının elektrik hatları ile  direkleri  kapalı kablo yapılarak tamamı yenilendi. Ayrıca aynı yıl içerisinde Kaleönü Mahallesi Raşi mevki elektrik şebekesi, demir direkleri ile  iletkenleri kapalı kablo ile yeniledik.  2017 yılı yatırım programı kapsamında şuanda  Kaleönü Mahallesi  Cunuka mevkiinde 600 bin TL ihale keşfi yapılmış olan bölge elektrik şebekesinin 15 adet yüksek gerilim müşterek direk yenilenmesi, 120 yakın alçak gerilim elektrik direklerin yenisiyle değişimi  ile bölge elektrik hattının kapalı kablo yapılması çalışmaları başlamıştır. 2017 yılı yarı dönem   yatırım kapsamında Sayraç ve Yakçukur Mahalleleri yüksek gerilim elektrik hattının 3 KM'lik hat uzunluğunun  tamamının yenilenme projesi ve ihalesi yapıldı. Bu yıl içerisinde yenileme çalışmalarına başlanılacak
2017 yılı küçük ek tesis ihale kapsamında Çayıriçi Biçinlik Mahallesi yeni abone için ilave hat ve bir kısım hat yenileme çalışmalarına başlanıldı. Yine Hoşarlı Mahallesi Selkıran ve Gültepe mevki küçük ek tesisinin yapılması için proje çalışmalarına başlanıldı.  Çalışmalar tamamlandıktan sonra küçük ek tesisin yapımı Çoruh elektrik dağıtım A.Ş.  tarafından  yapılacaktır" şeklinde konuştu.

 

Ayrıca konuyla ilgili olarak AK Parti Trabzon Millet Vekili Av.Salih CORA ' da projenin takipçisi olduğunu,Tonya 'nın mahallelerinde elektrik ile ilgili hiçbir sorun yaşanmayacağını ve kısa bir süre içerisinde hat yenileme ve alt yapı çalışmalarının tamamlanacağını,konunun takipçisi olduğunu belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tonya'da, elektrik, şebekeleri, yenileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı