Haber Detayı
26 Ağustos 2019 - Pazartesi 16:50 Bu haber 6627 kez okundu
 
Tonya’da Recep Tayyip Erdoğan bereketi…
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçe ziyareti beraberinde birçok müjde getirdi. Yol boyu gördüğü ilgi karşısında büyük bir memnuniyet yaşayan Erdoğan, ilçe halkına Tonya-Kürtün Yolu, doğalgaz ve helikopter pisti müjdelerini verdi.
- Haberi
Tonya’da Recep Tayyip Erdoğan bereketi…

Tonya Erikbeli’nde yapılan Foleya Mountain Resort Turizm Tesisleri'nin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ, Trabzon milletvekili Salih CORA, Tonya Belediye Başkanı Osman BEŞEL ve AK Parti İlçe Başkanı Cafer KÖROĞLU ile açılışını yaptığı tesislerde mini bir Tonya zirvesi yaptı.

SALİH CORA SUNUM YAPTI

Trabzon Milletvekili Salih CORA bu görüşmede; Tonya-Kürtün yolu ile ilgili bir sunum yaptı. Cora konuşmasında; Sayın Cumhurbaşkanım yüz yıllık tarihi hikayesi bulunan Tonya-Kürtün yolu sadece Tonya’yı değil aynı zamanda Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Düzköy, Şalpazarı, Beşikdüzü, Eynesil ve Kürtün ilçelerini ilgilendiren bir yoldur. Bu yolu milletvekili adaylığım sürecinde söz vermiştim. Çok şükür karayolları ağına aldırdık. Bakanımızın desteği ile projesini ihale ettik. Şuan projesi tamamlandı. Yapım ihalesi için talimatınız bekleniyor. Bu konu bizim için mühimdir. Yardımınızı bekliyoruz. Hemşehrilerimiz sizden bu müjdeyi bekliyor” diye konuştu. Kürtün Yolu ile ilgili Ulaştırma Bakanı Cahit TURHAN’dan bilgi alan Cumhurbaşkanı ERDOĞAN yola etap etap başlanmasını istedi.

 

BAKAN DÖNMEZ’E DOĞALGAZ TALİMATI

Ayrıca görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Beşikdüzü ve Vakfıkebir OSB’ler için planlanan doğalgazın Tonya ilçesine ulaştırılması için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih DÖNMEZ’e talimat verdiği belirtildi. Erdoğan açılış sırasında yaptığı konuşmada, “Doğalgazı da hallettiği zaman ben inanıyorum bu tesis çok daha güçlenmiş olacak. Devasa bir arazide bu yatırım çok çok önemli ve büyük. Doğalgaz konusunda da gerekli bütün desteği sağlayacağız” diye konuştu.

HELİKOPTER PİSTİ İLGİYİ ARTTIRIR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son müjdesi ise helikopter pisti oldu. Erdoğan Erikbeli’ndeki turizm tesislerinin yanına bir helikopter pisti yapılması gerektiğini belirterek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a durumu iletti. Erdoğan konu ile ilgili şöyle konuştu: “Tonya'dan burası 25 kilometre ama saat olarak biraz fazla zaman alıyor. Buraya en kısa zamanda helikopter pisti yapılmalı. Buraya havalimanından icabında helikopter ile gelecek iş adamlarının olacağına ben inanıyorum. Buraya gelecekler. Biz de burada bugün 2 helikopterin inebileceği yer olsa helikopterlerle buraya inerdik. Bu bir işarettir. Biz bu işaret fişeğini vermiş olalım. Bu adımı atalım. Ulaştırma Bakanı bu işlerin biri. Bunlar çok yüksek yatırım değil. Hemen bunun adımını atıp buraya helikopterlerimizle inmeye başladığımız zaman göreceksiniz iş adamları helikopterleri ile gelerek hafta sonunu, 2-3 gününü geçirecekler. Bu adımları atmamız lazım” şeklinde konuştu.

KÖROLU’NDAN CUMHURBAŞKANINA TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın bu müjdeleri ilçede büyük yankı uyandırdı. Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Cafer KÖROĞLU; “Cumhurbaşkanımızın ilçemize gelmesi tarihi bir olaydı. Bereket getirdi. Eli boş gelmedi. Kürtün Yolu’nun ihale süreci hızlandı. Doğalgaz belki elli yıl sonra gelecekti. Onun talimatı ile süreç hızlanacak. Bizi çok mutlu etti. Allah kendisinden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tonya’da, Recep, Tayyip, Erdoğan, bereketi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı