Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 11:20 Bu haber 2800 kez okundu
 
TONYA FESTİVALE HAZIRLANIYOR
- Haberi
TONYA FESTİVALE HAZIRLANIYOR

Geleneksel Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 26-27 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak.Tereyağı Festivali Tonya’nın kültür,sanat ve ilçenin tanıtımı açısından büyük önem taşımaktadır.


Tonya Belediye Başkanı Osman BEŞEL yaptığı açıklamada; festivalin amacının,Osmanlı Salnamelerinde özel olarak kendine has rengi,kokusu ve lezzeti ile övülen Tonya Tereyağını tanıtmak,sevgi,kardeşlik ve sektörün sorunlarına vurgu yapmak,kültürlere ve sanata artı değer kazandırmak olduğunu belirtti.

Beşel ayrıca Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivalinin geleneksel hale gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek 26-27 Ağustos 2017 tarihinde Tonyada yapılacak Festivale herkesi davet etti.

Dünyaca ünlü Tonya Tereyağı Festivalinin bu yıl görkemli bir şekilde yapılması planlanıyor.
2015 Yılında terörle mücadele ve şehit haberleri nedeni ile,2016 yılında ise FETÖ’nün kanlı darbe ve işgal girişimi nedeniyle ertelenmiş olan festivalin bu yıl 14.sü düzenlenecek. Festival Tonya Belediyesi,Tonyalılar Kültür,Yardımlaşma ve dayanışma  Derneği ve TONYASÜT KOOP işbirliği içerisinde yapılacaktır.26-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Tereyağı festivaline Tonya’nın yetiştirdiği İş,Siyaset,Spor ve sanat camiasındaki önemli değerlerinde katılması bekleniyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: TONYA, FESTİVALE, HAZIRLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı