Haber Detayı
28 Haziran 2017 - Çarşamba 00:46 Bu haber 2746 kez okundu
 
TRABZON'A ŞIRNAK'TAN ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Trabzon'a Şehit Ateşi Düştü... Şırnak'ın Uludere ilçesinde Milli Jandarma Komando Taburu'na bağlı üs bölgesine yemek götüren askeri araca terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Komando Çavuş Sinan Hamza'nın Samsun'un Terme ilçesinde yaşayan babaannesinin evinde yas var. Şehit Sinan Hamza'nın memleketi Trabzon'da toprağa verileceği kaydedildi..
- Haberi
TRABZON'A ŞIRNAK'TAN ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak'ın Uludere ilçesinde Milli Jandarma Komando Taburu'na bağlı üs bölgesine yemek götüren askeri araca terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Komando Çavuş Sinan Hamza'nın Samsun'un Terme ilçesinde yaşayan babaannesinin evinde yas var.

Hüseyin Mescit Mahallesi'nde ikamet eden şehidin babaannesi Medine Hamza'ya acı haberi Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Belediye Başkanı Şenol Kul ile askeri yetkililer verdi.

Çok sayıda kişinin başsağlığı dilemek amacıyla gittiği şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Şehit haberini alan babaanne Hamza sinir krizi geçirdi.Bu arada nüfus kayıtlarında, şehit Hamza'nın annesi olarak babaannesi, babası olarak da dedesinin yer aldığı öğrenildi. Ailenin ilk erkek çocuğu şehit Sinan Hamza'yı dede ve babaannesinin nüfusuna geçirdiği aktarıldı. Şehidin gerçek ailesinin Trabzon'un Araklı ilçesinde yaşayan İsmail ve Ayşe Hamza olduğu ve çiftin 6 çocuğu bulunduğu ifade edildi.

Öte yandan Şehit Hamza'nın terhisine 16 gün kaldığı kaydedildi.

Şehidin naaşının babası ve annesinin yaşadığı Trabzon'un Araklı ilçesinde yarın toprağa verilmesi bekleniyor

Kaynak: Editör:
Etiketler: TRABZON'A, ŞIRNAK'TAN, ŞEHİT, ATEŞİ, DÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı