Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 22:30 Bu haber 3242 kez okundu
 
Türkiye’de bir ilk… Şalpazarı’nda stadyum için arazi istimlak edilecek
- Haberi
Türkiye’de bir ilk… Şalpazarı’nda stadyum için arazi istimlak edilecek

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, Meslek Yüksek Okulu’ndan sonra Şalpazarı’nın İlçe Stadyumu sorununu da çözdüklerini söyledi.

Başkan Topkara, bir süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan, Şalpazarı’nda gençlerin sosyal ve sportif faaliyetlerini yapabilecekleri bir İlçe Stadı yapılmasını talep etmiş, bunun için de İlçe merkezine yakın bir arazinin satın alınmasını istemişti.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara‘nın bu talebi üzerine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun talimatları doğrultusunda AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora‘nın yürüttüğü, “Şalpazarı İlçe Stadı” çalışmasında mutlu sona yaklaşıldı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, “7 Haziran ve 1 Kasım Milletvekili Seçimleri öncesinde Şalpazarı’nda söz vermediğimiz halde, Sayvançatak Semt Sahası’ndan sonra gençlerin ihtiyacı olan İlçe Stadı konusunda başlattığımız çalışmalarda sona yaklaştık. Şalpazarı’nda stadyum yapılabilecek kamuya ait arazi olmadığından dolayı Trabzon Valiliğimiz, Maliye Bakanlığı’ndan İlçe Merkezi’nde belirlenen 16 dönümlük arazinin kamulaştırılması için ödenek talebinde bulundu. Maliye Bakanlığımız da bu talebi uygun görerek, arazinin satın alınması için ödeneği Trabzon’a gönderdi. Bu Türkiye’de bir ilk. Şalpazarı İlçemize hayırlı olsun” dedi.

AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Murat Topkara, “İlçe Stadyumu’nun yapılması için göstermiş oldukları gayretlerden dolayı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu‘ya, Trabzon Milletvekilimiz Av. Salih Cora‘ya ve İlçemiz Kaymakamı Murat Beşikci‘ye, Şalpazarılılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.( Yeni Şalpazarı)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye’de, bir, ilk…, Şalpazarı’nda, stadyum, için, arazi, istimlak, edilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı