Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 22:32 Bu haber 4680 kez okundu
 
Yakupoğlu, ''Tonya'nın turizm cenneti olduğunun vesikasıdır''dedi
Tonya turizm cenneti olacak diyerek Tabiat Parkı’nı savundu.
- Haberi
Yakupoğlu, ''Tonya'nın turizm cenneti olduğunun vesikasıdır''dedi

AK Parti Tonya İlçe Başkanı Mehmet Yakupoğlu, Kadıralak’ın ‘Tabiat Parkı’  ilan edilmesiyle ilgili yaptığı basın açıklamasında  ‘‘Biz hizmet getirdikçe çılgına dönüyorsunuz, biz yaptıkça siz hop oturuyor hop kalkıyorsunuz. Biz hizmet ettikçe siz hezimete uğruyorsunuz’’diyerek muhalefeti eleştirdi.

‘‘AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımlara dikkat çekti’’

 Yakupoğlu, Tonya’nın hizmet ve yatırımlar anlamında tarihi bir dönemden geçtiğini belirterek şunları: ‘‘Birilerinin rüyasında göreceği, Tonya için kuracağı en güzel hayaller bir bir hayata geçiyor. Yıllarca konuşulan Meslek Yüksek Okulu AK Parti İktidarı döneminde hayata geçmiştir. Tonya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binası yenilendi. Mobese sistemi kuruldu. İlçe stadı sentetik çimene dönüştürüldü şimdi de ışıklandırıldı. Tonya- Kürtün Yolu Karayolu ağına alındı, projesine başlandı. Jandarma binası bulunduğu yerden taşınacak, mevcut yeri ise park yapılacak. Tonya çevre yolu imar planına işlendi, kamulaştırma işlemleri başlayacak. Tamamlanan TOKİ konutlarının ardından şimdi de Tonya Belediyesi ve TOKİ arasında imzalanan protokolle Tonya’da kentsel dönüşüme başlanacak, Tonya’nın çehresi değişecek. Tonya’nın altyapı sistemleri yenilendi. Mahallerin tüm arterleri beton ve asfalt yol döküldü. Beşikdüzü-İskenderli yolunda sona gelindi. İskenderli-Tonya yolu ihale edildi. Tonya Süt Kooperatifine her fırsatta istediğimiz desteği aldık. Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivalinin 16.sı coşkuyla kutlandı. Hangimi hizmet talep edilmişse vekilimiz talebimizi geri çevirmedi, gerekli desteği sağladı. Yeni hastane binası yatırım programına alındı. Halkbankası şubesi açılacak dendiğinde şube yerine bankamatik kurdular diye alay edenler bugün şube için yer arandığını biliyor, söylüyorlar. Kredi ve Yurtlar Kurumu Tonya Kız Yurdu açıldı. Dere ıslahı yapılıyor. Tonya’ya fabrika açın diyemeyeceğinizi biliyoruz ama turizm yatırımlarına niye karşı çıktığınızı anlamakta güçlük çekiyoruz.’’ söyledi.

‘‘Hizmet etmekten alıkoyamazsınız’’

Tonya’daki muhalefete de eleştiride bulunan Yakupoğlu: ‘‘Biz hizmet getirdikçe çılgına dönüyorsunuz, biz yaptıkça siz hop oturuyor hop kalkıyorsunuz. Biz hizmet ettikçe siz hezimete uğruyorsunuz. Biz Tonya’ya sevdalıyız. Bizi Tonya’ya Tonyalıya hizmet etmekten alıkoyamazsınız’’ dedi.

Kadırak’ın koruma altına alındığını ve orada yapılacak olan gölet projesinin tarihi bir hizmet olacağını ifade eden Yakupoğlu, ‘‘ Kadıralak’ın tabiat parkı ilan edilmesi,  Tonya’nın turizm cenneti olduğunun vesikasıdır’’ diyerek sözlerine son verdi.

 

Kaynak: Editör: Merve Yıldırım
Etiketler: Yakupoğlu,, ''Tonya'nın, turizm, cenneti, olduğunun, vesikasıdır''dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı