Yazı Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 15:13 Bu yazı 1874 kez okundu
 
Ortam müsaitti galeyana geldim Hâkim Bey…
TAYFUN YURTSEVER
 
 

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA ile CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet KARADENİZ arasındaki ‘Hakaret ve iftira’ davasının duruşmasını takip ettim.

CHP ilçe Başkanı referandum sürecinde bir panelde konuşma yaparken kantarın topuzunu kaçırdı.

Çarşıbaşı’nda bir arabanın arkasında "Haçlılar hayır diyorsa biz evet diyoruz" gibi Sn. CORA'nın fotoğrafının photoshoplandığı anlamsız, kime ait olduğu ve neye hizmet ettiği belli olmayan bir pankart üzerinden yola çıkarak siyasi eleştirilerde bulunarak başladığı konuşmada, ardı ardına iftiralarla dolu kin kusan bir konuşma yaptı.

 Konuşmayı öyle bir yerden başlattı ki dayanaksız,  temelsiz iddialar sonrası Fetö karşısında mücadele eden birini fetöcülükle suçladı!

 Referandumda fetöcüler Hayır dedi... Peki, CHP ilçe Başkan'ı ne dedi? Kime hizmet etti? Kimlerle aynı şerit de yer aldı? Şimdi biz suçlasak bu siyasi eleştirimi olur? Siyasette; eleştiri haddini aşmayı, hakaret etmeyi gerektirmez.

CHP İlçe Başkanın,  duruşmadaki tavırlarına bakıldığında mahcubiyet bir hezeyan durumu da vardı.

 Olayın bu aşamaya gelmesinden rahatsız gibi. Çark etti ama nafile, çapraz sorguda çelişki üzerine çelişki… Sanki o panelde ki konuşma metni başkası tarafından eline tutuşturuldu, İşin içinden şimdi çıkamıyor.

 Salih CORA bizim evladımız babası dostumdur dese de beni şu kişi azmettirdi diyemedi ama Tonya halkı olan biteni yakından takip ediyor. Yatırımlar ardı ardına geliyor hiç olmaz denilen birçok proje hayata geçiyor.

CHP dar bir koridora girdi, her kesimle ilgilenen bir vekile; sen Ahmet Şener'in tırnağı olamazsın diyor. Peki olmasın yani vekil partizanlık yapsın öylemi? O zaman istediğiniz olacak ve ideolojik bir kamplaşma üzerinden tabanı diri tutup nefes alacaksınız öylemi? Çok yazık…

Ak Parti’nin vekilleri bunu görüyor bu tuzağa düşmüyor hatta mahkemeye bile gitmiyor. Ama CHP ilçe Başkan'ı ne yaptı. O güne bir konferans ayarlayıp mahkemeye Adam toplayarak, Ben birine küfrettim gelin beni kurtarın, kalabalık olalım mahalle baskısı yapalım işin işinden sıyrılayım çabasında oldu.

İlçe başkanlarına destek olmak amacıyla mahkemeye gelen milletvekillerinin de yargıya müdahale etme çabası da ayrı bir enteresan durumdu!

O esnada İçimden bağırarak ‘‘ Bırakın yargıya baskı yapmayın! Hani adalet diyordunuz!’’diyesim geldi ama mahkeme heyetine saygısızlık olur diyerek vazgeçtim.

Mahkemeden çıkardığım, meşhur Afyon türküsü var ya “Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar” ezgisi kaldı.

 

 
Etiketler: Ortam, müsaitti, galeyana, geldim, Hâkim, Bey…,
Yorumlar
Haber Yazılımı