Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 00:47 Bu haber 4134 kez okundu
 
GENEL KURUL KORONAVİRÜS NEDENİYLE ERTELENDİ
22 Mart'ta yapılması planlanan S.S. Tonya ve Bütün Köylerini Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Mali Genel Kurulu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelendi.
- Haberi
GENEL KURUL KORONAVİRÜS NEDENİYLE ERTELENDİ

Koronavirüs salgını nedeniyle okulların tatil edilmesi, spor müsabakalarının seyircisiz oynanması tedbirleri genişletiliyor. Gelinen noktada Türkiye’de yapılacak olan tüm kongre ve genel kurulların ileri bir tarihe ertelenmesine de karar verildi.

Buna bağlı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan S.S. Tonya ve Bütün Köylerini Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi’ne gönderilen yazıda, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından Bakanlığımızın görev alanında bulunan tarımsal üretici örgütleri ve üst kuruluşlarının genel kurul toplantıları, çok sayıda insanın zorunlu olarak açık veya kapalı ortamlarda bir araya gelmesini ve yakın temas içinde bulunmasını sağlaması nedeniyle söz konusu virüsün bulaşma ihtimali ve bu salgının daha hızlı yayılması ve toplumun genelinin sağlığının riske atılması ihtimali bulunmaktadır. Buna istinaden, risklerin bertaraf edilmesi ve ortaya çıkacak zararların önüne geçmek amacıyla, bakanlığımız sorumluluğunda bulunan 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu ve 1581 sayılı Tarım Kredi Kooperatifleri Kanunu kapsamında kurulmuş bulunan kooperatif, kooperatif bölge ve merkez birliklerinin yapacağı genel kurul toplantılarının haziran ayının sonuna ertelenmesi hususunda gereğini rica ederim” denildi.

Bakanlıktan gönderilen yazıya istinaden Mart ayında yapılması planlanan S.S. Tonya ve Bütün Köylerini Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Olağan Mali Genel Kurulu’nun haziran ayının sonuna ertelendiği belirtildi.

S.S. Tonya ve Bütün Köylerini Tarımsal Kalkındırma Kooperatifi Başkan Yardımcısı Yunus Tekin Baki, “Dünya’yı etkisi altına alan ve büyük tehdit oluşturan Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilişkili olarak, ülkemizde ilk vakanın görülmesi ve toplu halde bir arada bulunulan etkinliklerin riskli duruma gelmesi sebebiyle, 22 Mart 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Mali Genel Kurul Toplantısı, Tarım ve Orman Bakanlığımızdan gelen yazıya istinaden Haziran ayından sonra belirlenecek tarihe ertelenmesi uygun bulunmuştur. Bu durum tüm ortaklarımıza duyurulmuştur. Gerek ülke gerekse de bütün dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bütün tedbirlerimizi almak zorundayız. İnsan sağlığı herşeyden değerlidir. Önce bu virüs salgınını atlatalım. Ardından kongre için bir tarih belirleriz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENEL, KURUL, KORONAVİRÜS, NEDENİYLE, ERTELENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı